Styl Bollywood – bajkowa fantazja

Styl Bollywood – bajkowa fantazja

Zmysłowy, zapraszający do zabawy i prawdziwych szaleństw styl Bollywood, śmiało wkracza na polskie salony. Inspiracją do niego są oczywiście produkcje filmowe, urzekające i prawdziwie elektryzujące.

Szaleństwo purpury, różu, żywej żółci podnosi ciśnienie, zakłada nam tęczowe okulary, zapraszając do odnalezienia radości życia, ukrytej w naszych własnych czterech kątach. Jak osiągnąć harmonię w tej fuzji emocji i barw, by nie popaść w kicz? To prawdziwe wyzwanie dla dekoratorów, którzy z powodzeniem tworzą nowe stylizacje.

Bajkowe mieszkanie

Filmowy obraz Bombaju rytmicznie wypełnia całą przestrzeń, wkradając się w umysły i serca. W tym pozornym chaosie znajduje się bowiem gorące serce tętniące życiem i hipnotyzującą aurą. Inspiracja Indiami ma tutaj kluczowe znaczenie, to na niej powinniśmy oprzeć swoją koncepcję, to ona jest nutą przewodnią, która z innymi elementami stworzy prawdziwie wyśmienitą orkiestrę. Pałacowe wnętrza na małej powierzchni można odtworzyć sięgając po bardzo estetyczne dodatki uzupełniające barwne ściany, na których umieszczone są fantazyjne dekoracje.

Kolory są jednocześnie tłem, jak i bardzo charakterystycznym akcentem. Nasycone odcienie fioletu łączy się z cukierkowym różem, do których dokłada się kobaltowe błękity. Jasności dodają głębokie żółcie i bardzo soczyste pomarańcze współgrające z realistyczną, świeżą zielenią. Warto zwrócić uwagę, by wybierać kolory oparte o naturalne wzorce, bowiem w Bollywood są one uzyskiwane z naturalnych pigmentów i rzeczywiście oddają to co najpiękniejsze. Ściany powinny stanowić podstawę do dalszych zabiegów. Jeśli pokój jest duży, warto pokusić się o barwne, złote aplikacje, w innym przypadku lepiej jeśli pozostaną gładkie, w dwóch odcieniach.

Szczegóły nadające rytm

W rzeczywistości każdy element ma tutaj swoje ogromne znacznie. Nie może więc zabraknąć dobrej jakości tkanin, połyskujących, delikatnych, jedwabnych i szyfonowych, bądź też cięższych aksamitów. Miękkie dywany powinny być prawdziwą przyjemnością dla naszych stóp, a wzorzyste narzuty na łóżko tworzyć z niego autentycznie królewskie łoże. W sypialni o słusznych rozmiarach, nie może zabraknąć zwiewnego baldachimu, dodającego uroku i niebanalnej zmysłowości. Użyte tkaniny muszą otulać wnętrze, sprawiać, że będzie ono nas dosłownie przytulało, stąd też potężna ilość poduszek zarówno tych na kanapach, jak i na podłogach jest rzeczą obowiązkową.

Igraszki światła z kolorami, w tym przypadku są romansem wpisanym w idee. Warto zainwestować w abażurowe lampiony, i żyrandole z kryształkami. Nie może zabraknąć ozdobnych świec i indyjskich świeczników. Punkty światła muszą zostać tak zaprojektowane, by z jednej strony nie rozpraszały przytulności, ale z drugiej idealnie rozświetlały całe wnętrze, uzewnętrzniając jego przepych i pałacową wytworność. Meblami, które najlepiej sprawdzą się w roli Bollywood będą niskie, rozłożyste stoliki, drewniane podnóżki i monumentalne komody.

Nie bójmy się Bollywood, które w istocie, dla wielu już stało się nie tylko stylem ich mieszkania, ale i sposobem na życie, pełne optymizmu i dobrego samopoczucia.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (1 głosów, średnia: 4,00 na maksymalnie 5)
Loading...

One thought on “Styl Bollywood – bajkowa fantazja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *