ROTHLEHNER: firma z tradycją i wizją

ROTHLEHNER: firma z tradycją i wizją

Działająca na polskim rynku od 1998 roku firma Rothlehner – podesty ruchome sp. z o.o zajmuje się sprzedażą, wynajmem oraz serwisem podestów ruchomych, zwyżek i podnośników koszowych. Firma, która prowadzi działalność w Polsce należy do Grupy Rothlehner. Jako część Grupy firma może liczyć na wsparcie, współpracę i doradztwo firm działających od ponad 40 lat w różnych krajach.

Mała firma na drodze do wielkich przedstawicielstw

Swoje początki Grupa Rothlehner ma w Massing, w Niemczech. Tam właśnie Manfred Rothlehner w 1976 wyprodukował swój pierwszy podest ruchomy. Tak właśnie zaczęła się historia Rothlehner Arbeitsbühnen GmbH, która jest firmą macierzystą dla wszystkich spółek Grupy.

Ważnym krokiem w historii firmy było uzyskanie oficjalnego przedstawicielstwa DENKA LIFT w 1988 roku. Od tamtej pory krok po kroku Rothlehner stawał się przedstawicielem kolejnych światowych producentów podnośników koszowych i zwyżek oraz zaczął ekspandować na kolejne rynki europejskie.

Znaczący wzrost znaczenia firmy następował wraz z przejęciami przez VT-Holding A/S (holding, do którego należy DENKA LIFT) dalszych producentów sprzętu do prac wysokościowych. Dzięki temu firma wzbogacała swoje portfolio o dalsze maszyny, a jednocześnie zaczęła rozbudowywać również ofertę usług powiązanych ze sprzedażą i obsługą podestów ruchomych oraz podnośników.

W 2005 roku firma stała się również przedstawicielem włoskiej firmy GSR SpA. Specjalnością tego producenta są podnośniki montowane na podwoziach samochodowych. W ten sposób Rothlehner poszerzył swoją ofertę o kolejne bardzo specjalistyczne produkty.

Dalszym krokiem milowym w historii zarówno firmy założycielskiej, jak i innych firm z Grupy, było podpisanie w 2001 roku umowy o połączeniu firm z Roland Jäkel GmbH. Zapoczątkowało to istnienie „Lift-Manager GmbH” Jäkel & Rothlehner. Było to motorem do rozbudowy usług serwisowych w ramach oferty własnej Grupy Rothlehner a oddziały serwisowe Lift-Manager GmbH, zaczęły pojawiać się wszędzie tam, gdzie pojawiała się kolejna spółka córka. Dzięki temu Rothlehner przestał być postrzegany jako spółka zajmująca się sprzedażą podnośników a jej wizerunek zmienił się na dostawcę kompleksowych rozwiązań dla firm prowadzących prace na wysokościach.

Bieżąca działalność

Dzięki zyskanemu doświadczeniu i rozległym kontaktom handlowym Rothlehner jest dziś firmą, która postrzega swoja działalność w sposób całościowy i stara się w jak największym stopniu spełnić oczekiwania klientów. Osiąga to zarówno dzięki bogatemu portfolio oferowanego sprzętu, jak i profesjonalnemu podejściu do usług świadczonych na rzecz klientów – doradztwa, wsparcia sprzedaży, wynajmu sprzętu, serwisowania, prowadzenia kontroli i badań technicznych, a także szkoleń dla pracowników czy wsparcia przy znajdowaniu sposobów finansowania zakupów. Wszystkie te usługi wiążą się jednak, zawsze i przede wszystkim, z oferowanymi przez firmę podnośnikami. Warto więc poznać bliżej sprzęt jaki firma oferuje.

Podnośniki na przyczepach DENKA LIFT

Pierwsze przedstawicielstwo Rothlehner zyskał od firmy Denka Lift. Firma dysponuje teleskopowymi podnośnikami koszowymi na przyczepkach od tego właśnie producenta. Wysokości robocze podnośników sięgają od 12 do 30 m.

Podnośniki koszowe GSR

Rothlehner dysponuje podnośnikami koszowymi firmy GSR, są to podnośniki teleskopowe z JIB, przegubowe oraz przegubowo-teleskopowe. Podnośniki są montowane na podwoziach samochodów dostawczych, ciężarowych lub terenowych 4×4 takich producentów jak: Ford, Nissan, Renault, Iveco, VW, Mercedes-Benz, MAN czy ISUZU. Wysokość robocza podnośników sięga od 12 do 36 m.

Podnośniki PB LIFTTECHNIK – samobieżne podnośniki nożycowe, przegubowe i masztowe

Dalsze rozwiązania dostępne w ofercie firmy są wyprodukowane przez  PB LIFTTECHNIK. Są to przede wszystkim wąskie, elektryczne podnośniki koszowe, gwarantujące mały promień skrętu. Idealnie sprawdzają się przy pracach wewnątrz budynków. Wysokości robocze podnośników wynoszą od 12 do 27 metrów. Maszyny o najwyższej wysokości roboczej mają szerokość zaledwie 1,2 m.

Podnośniki FALCON SPIDER- wąskie podesty ruchome

Pierwotnie firma, wówczas Falck Smidt, dostarczała platformy dla wojska, jednak po wojnie zaczęła rozszerzać swoją działalność. Z czasem ich rozwiązania podbiły cały świat. Firma wyspecjalizowała się w pojazdach kołowych i gąsienicowych, które cechują małe, wręcz kompaktowe rozmiary. Dzięki temu nadają się do pracy w bardzo różnorodnych i specyficznych warunkach.

Ładowarki teleskopowe DIECI

Rothlehner  posiada również w swojej ofercie  ładowarki teleskopowe wyprodukowane przez DIECI. Cechuje je duża kompaktowość, wytrzymałość zwrotność i stabilność. Są maszynami idealnymi zarówno do prac w budownictwie, rolnictwie lub w magazynach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *