Odświeżenie salonu nie zmieniając mebli – jak to zrobić?

Odświeżenie salonu nie zmieniając mebli – jak to zrobić?

Zmiana desingu wnętrza danego pomieszczenia nie musi koniecznie wiązać się z wymianą całego umeblowania. Czasami wystarczy zastosować kilka drobnych sztuczek, niewymagających zbyt dużego nakładu finansowego i czasowego.

Pozwolą one nam na uzyskanie nowego, ciekawszego wystroju wnętrza. Salon to jedno z najczęściej używanych pomieszczeń w domu – to tutaj toczy się większa część życia rodzinnego, tutaj domownicy odpoczywają i relaksują się, tutaj też przyjmujemy oraz gościmy naszych znajomych i dalszą rodzinę. Warto zadbać o to, by pokój ten zawsze emanował swym ciepłem, a stylowe i modne dodatki tworzyły przytulną, domową atmosferę, zachęcającą do wspólnego spędzania czasu w salonie.

Kilka rad, jak w prosty i szybki sposób odświeżyć salon bez wymiany mebli

Chcesz, aby Twój salon zawsze zaskakiwał stylowym wystrojem i był na topie? Nic bardziej prostszego, wystarczy zastosować kilka prostych rad, które w sposób nieskomplikowany i szybki zamienią Twój stary salon na zupełnie nowe pomieszczenie. I to bez konieczności zmiany mebli.

Jednym ze sposobów może być ingerencja w kolorystykę wnętrza. Czasami, aby nadać mu nowego charakteru wystarczy odświeżyć kolor ścian. Inne odcienie wprowadzą odmienioną atmosferę do salonu, jednocześnie zmieniając w pewien sposób jego wystrój. Jeżeli jednak nie chcesz malować salonu, zawsze możesz nakleić na ściany pojedyncze paski tapety, dopasowane kolorystycznie do tonacji, w jakiej utrzymane jest pomieszczenie. Doskonałym rozwiązaniem są także specjalne, przeznaczone do przyklejania na ściany naklejki z różnorodnymi motywami. Na pewno znajdziesz taki, który dopełni wystrój Twojego salonu.

Innym sposobem na szybkie odświeżenie pomieszczenia może być wymiana dodatków – poduszek, zasłon czy też dywanów. Wystarczy drobna zmiana w ich kolorystyce lub stylu, by salon nabył innych cech. Dodatkowym rozwiązaniem może okazać się zakup nowych obrazów, wazonów oraz wszelkich pozostałych elementów dekoracyjnych. Taka zmiana na pewno nie zostanie niezauważona przez gości.

Nie musisz od razu kupować nowych mebli, by w salonie zapanował inny porządek. Czasami wystarczy drobne przemeblowanie, zmiana szyku poszczególnych sprzętów wyposażenia. Przemiana na pewno będzie widoczna, a pomieszczenie nabierze odmienną formę.

Salon zawsze na topie – gdzie szukać inspiracji?

Nie trzeba kupować i wymieniać mebli, aby salon był zawsze modnym i stylowym miejscem. Czasami wystarczy drobna, z pozoru mała i nic nieznacząca zmiana, by zyskać zupełnie nowy kształt i charakter pomieszczenia.

Warto czytać magazyny oraz śledzić strony internetowe lub blogi poświęcone tematyce wystroju wnętrz. Znajdziemy tam wiele inspiracji, które możemy wykorzystać do odświeżenia własnego salonu. Zawarte w nich podpowiedzi i porady specjalistów oraz architektów zawsze stanowią cenne wskazówki, które pomogą nam i zainspirują do ciekawych zmian wystroju. Sprawimy wtedy, iż nasz salon będzie przytulnym, stale zmieniającym się miejscem. Jak można zauważyć, nie trzeba inwestować w pomieszczenie wielu pieniędzy, by nabrało ono nowego charakteru.

One thought on “Odświeżenie salonu nie zmieniając mebli – jak to zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *