Odpowiednia hydroizolacja łazienki jest łatwa i skuteczna

Odpowiednia hydroizolacja łazienki jest łatwa i skuteczna

Wilgoć jest ogromnym zagrożeniem dla kondycji i trwałości budynku. Sprawdzony hydroizolacyjny system do prawidłowego uszczelnienia pomieszczeń wilgotnych i mokrych – takich jak łazienka – może zabezpieczyć na długie lata cały obiekt budowlany przed niszczycielskim działaniem wody.

Dlaczego hydroizolacja różnych elementów budynku i jego pomieszczeń jest tak ważna? Całkowita eliminacja samoistnie przenikającej obiekt budowlany wilgoci zapobiega rozwojowi chorobotwórczych pleśni oraz grzybów, wpływając na poprawę jakości i komfort życia jego mieszkańców. Ponadto, agresywna wilgoć może uszkodzić elementy konstrukcyjne budynku, czyniąc go niezdatnym do dalszego użytkowania.

Praktyka pokazuje, że stosowanie w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych tylko okładzin ceramicznych jako izolacje nie zawsze zapewnia szczelność narażonych na działanie wody powierzchni obiektu budowlanego. Niezbędne więc okazuje się zastosowanie specjalnych, uszczelniających powierzchnię preparatów, prawidłowo aplikowanych pod płytkami ceramicznymi jako warstwa izolacyjna.

Prawidłowe zastosowanie w budynku systemu hydroizolacji Weber zapewni jednak odpowiednią higienę życia oraz bezpieczeństwo zdrowia osób w chronionych nim mieszkaniach, domach i obiektach użyteczności publicznej.

Odpowiednia hydroizolacja budynku jest możliwa za sprawą innowacyjnych rozwiązań technologicznych i materiałowych, które posiadają coraz doskonalsze parametry i są coraz łatwiejsze w aplikacji. Uszczelnianie dotyczy zarówno fundamentów, tarasów, balkonów, jak też niezwykle wrażliwych na działanie wody pomieszczeń mokrych i wilgotnych.

System hydroizolacji Weber dla pomieszczeń mokrych i wilgotnych ma na celu zapewnić wymaganą szczelność miejsc szczególnie narażonych na nadmierne, wręcz niszczycielskie działanie wody. System z powodzeniem jest stosowany w strefach mokrych, takich jak pomieszczenia typu łazienka (w tym kabina prysznicowa, powierzchnie wokół wanny oraz umywalki), toaleta, pralnia, suszarnia, kuchnia i piwnica.

Jak się okazuje, poprawne wykonanie hydroizolacji łazienki w systemie Weber nie jest wcale takie trudne i czasochłonne. Prawidłowa hydroizolacja pomieszczeń mokrych i wilgotnych ma nie tylko zabezpieczać je same, ale ma za zadanie izolować przed niszczycielskim działaniem wody pomieszczenia sąsiadujące, do których wilgoć z łazienki może z łatwością przenikać poziomo lub pionowo przez przegrody budowlane w obiekcie budowlanym.

Zastosowanie w trakcie zabezpieczenia elementów budynku oraz jego pomieszczeń jednego systemu hydroizolacji zapewnia kompatybilność poszczególnych, użytych do uszczelnienia składników oraz eliminuje możliwość powstania kolizji chemicznej.

One thought on “Odpowiednia hydroizolacja łazienki jest łatwa i skuteczna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *