Narożnik z funkcją spania – jaki kupić, kiedy zastępuje Ci łóżko w sypialni?

Narożnik z funkcją spania – jaki kupić, kiedy zastępuje Ci łóżko w sypialni?

Narożnik z funkcją spania to częste rozwiązanie w kawalerkach, w których nie ma miejsca na wygospodarowanie sypialni. Wtedy pokój główny używany jest zarówno jako salon, jak i przestrzeń do spania. Narożniki z funkcją spania wcale nie muszą zająć całego pomieszczenia. Wiele jest modeli, które z powodzeniem sprawdzą się w małych mieszkaniach. Jak więc wybrać narożnik z funkcją spania?

Narożnik z funkcją spania – jaki powinien być?

Meble wypoczynkowe do małych mieszkań powinny wyróżniać się funkcjonalnością. Rogówki mają być wygodne w użytkowaniu zarówno w dzień, jak i w nocy. Narożnik z funkcją spania powinien łatwo i szybko się rozkładać, wiele modeli wyposażonych jest dodatkowo w pojemnik na pościel. Rogówki należy dopasować do pomieszczenia także pod względem wymiarów i kolorystyki. Jak więc dobrać narożnik do salonu?

Kształt i wymiary narożnika z funkcją spania

Przy wyborze narożnika z funkcją spania, warto zwrócić uwagę na to, jaką ma formę. W sprzedaży dostępne są rogówki w kształcie litery L lub U. W mniejszych mieszkaniach lepiej sprawdzają się narożniki L. Mogą zagospodarować one wolną przestrzeń w rogu pokoju, a przy tym niepotrzebnie go nie przytłaczają. Rogówki w kształcie litery U przeznaczone są raczej do większych salonów. Nie trzeba stawiać ich przy ścianie, mogą zająć miejsce nawet na środku pokoju. Ważne są też wymiary mebli wypoczynkowych. Jeśli mają one służyć do spania, wówczas ich długość nie może być mniejsza niż 2 m, podobnie jak w przypadku łóżek sypialnianych.

Narożniki a materiał wykonania

Narożniki z funkcją spania wykonywane są z różnych materiałów. Wśród nich wymienia się tkaniny tapicerskie, skórę i ekoskórę. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Bardziej wytrzymałe, zarówno na zużycie, jak i zabrudzenia, są narożniki skórzane. Wybierając meble z obiciem tapicerskim, warto zwrócić uwagę na jakość tkaniny, niektóre dobrze radzą sobie z zabrudzeniami czy codziennym użytkowaniem. Warto dodać, że narożniki tapicerowane są przeważnie tańsze od tych skórzanych i dostępne są w różnych wzorach i wariantach kolorystycznych.

Narożnik z pojemnikiem na pościel

Przy wyborze narożnika rozkładanego, warto zwrócić uwagę na to, czy ma on pojemnik na pościel. To szczególnie istotne, kiedy wybieramy mebel wypoczynkowy, który ma być codziennie użytkowany do spania. Taki pojemnik pozwala też na zaoszczędzenie miejsca, którego zwłaszcza w kawalerkach nie ma zbyt wiele.

Dodatkowe udogodnienia w narożnikach

Niektóre narożniki z funkcją spania wyposażono w dodatkowe udogodnienia, które zwiększają komfort użytkowania mebli. Mogą to być regulowane zagłówki, które można dopasować do własnego wzrostu i potrzeb. Niektóre modele mają też podłokietniki i duże, dekoracyjne poduchy. Zdarzają się narożniki, w których wbudowana została dodatkowa półka na drobiazgi czy gazety. Przy wyborze narożnika z funkcją spania, warto też przyjrzeć się mechanizmowi rozkładania, by był on maksymalnie praktyczny i nie przysparzał problemów podczas codziennego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *