Naprawa AGD – jak znaleźć dobrego fachowca?

Naprawa AGD – jak znaleźć dobrego fachowca?

Sprzęt AGD służy nam każdego dnia i o ile działa bez najmniejszego zarzutu praktycznie nie dostrzegamy jego istotnej roli. Dopiero w momencie, gdy któreś z urządzeń przestaje słuchać naszych poleceń okazuje się, że jest ono więcej niż potrzebne, urasta do rangi niezbędnego, bez którego codzienne czynności są o wiele bardziej czasochłonne i skomplikowane, a w niektórych przypadkach wprost niemożliwe do wykonania. W chwilach awarii wiele osób zaczyna gorączkowe poszukiwanie rozwiązania, nie do końca działając racjonalnie.

Wybranie fachowca wydaje się być oczywistością, jednak dokonanie złego wyboru i postawienie na kompletnie niesprawdzoną osobę może skończyć się jeszcze większą katastrofą, lub co najmniej narażeniem nas na zbyt wygórowane koszty usługi.

Serwis z gwarancją

Słynny program telewizyjny w bezpardonowy sposób pokazuje, że nazywanie się fachowcem i znawcą nie zawsze idzie w parze z rzeczywistą wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Chcąc ustrzec się tych, którzy na rzeczy znają się wyłącznie teoretycznie warto dopełnić kilku kroków zanim zaprosimy specjalistę do naprawy naszej usterki.

Zwyczajna naprawa pralek wymaga określonej wiedzy, koniec końców nie każdy z nas ma sprzęt najnowszej generacji i odwrotnie. Tak więc nasz fachowiec musi znać się zarówno na budowie starszych modeli jak i tych młodszych. Koronną zasadą, której nie wolno nam łamać to gwarancja. Jeśli sprawności odmówiła nam pralka, która niedawno została zakupiona i jest na tzw. gwarancji nie szukajmy fachowca, który przyjedzie do nas w najkrótszym terminie. Faktycznie, firmowe serwisy charakteryzują się dłuższym czasem naprawy, ale dają pewność, że naprawa została przeprowadzona zgodnie z procedurami, a co ważne – bezpłatnie.

Klarowne zasady naprawy

Naprawa powinna być tańsza od zakupu nowego sprzętu – to sprawa całkowicie oczywista. Sięgając po pomoc fachowca wybierajmy wyłącznie tych, którzy specjalizują się w konkretnym sprzęcie. Innymi słowy szukanie rozpoczynamy od wyszukania osób, które precyzyjnie określają swoje pole działania np. naprawa zmywarek.

Dość często firmy świadczące usługi serwisowe wyróżniają marki, których naprawą się zajmują – warto się z nim zapoznać i skonfrontować go z dostępną na stronie producenta sprzętu listą rekomendowanych serwisów. Jeśli zamierzamy skorzystać z pomocy osoby, której w takowym spisie nie znajdujemy sprawdźmy opinie o jej pracy. Profilowe fora internetowe to prawdziwa kopalnia tego rodzaju informacji. Następnie wystrzegajmy się jak ognia tych co chcą pracować rażąco tanio, albo nie będą w stanie wystawić nam dowodu zapłaty i tym samym nie udzielą gwarancji na wykonane prace.

Nową alternatywą dla niepewności związanej z wyborem specjalisty, są specjalne serwisy typu Fachmistrz.pl, których administracja dba o to, aby polecani fachowcy zawsze oferowali rzetelną pomoc, po to, aby użytkownik nie musiał się martwić.

Niezależnie od tego co wybierzemy, przed rozpoczęciem prac porozmawiajmy z fachowcem, który powinien określić prawdopodobną przyczynę usterki. Pamiętajmy, że naprawa lodówek kilkadziesiąt lat temu opierała się na zupełnie innych zasadach. Postęp technologiczny mający odzwierciedlenie w budowie współczesnych modeli sprzętu AGD wymusza na specjalistach od napraw nieustannego dokształcania się. Nowoczesny serwis będzie podsiadał odpowiednie kwalifikacje potwierdzone referencjami i certyfikatami; a specjaliści, którzy znają wartość swoich usług nie ukrywają ani ceny, ani tym bardziej nie boją się pisemnej gwarancji na wykonane prace.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *