Najskuteczniejsze metody ocieplania dachów

Najskuteczniejsze metody ocieplania dachów

Specjaliści do spraw ergonomii i nowoczesnej konstrukcji budynków wskazują dach jako jeden z najbardziej newralgicznych punktów.
Jeśli dach jest nieodpowiednio ocieplony może doprowadzać do prawie 40% strat ciepła, a tym samym znacznie podnosi koszty eksploatacji budynku, zwiększając wydatki związane z ogrzewaniem. Zapewnienie odpowiedniej izolacji powinno być oparte o najnowsze technologie, a tym samym o rekomendowane rozwiązania charakteryzujące się najkorzystniejszymi parametrami.

Metoda zapewniająca ekonomię

Na uzyskanie najlepszych wyników ma wpływ kilka czynników, począwszy od materiału, przez technologię po najwyższą jakość wykonanej usługi. Tylko zestawienie tych trzech czynników i bezkompromisowe działanie pozwala na satysfakcjonujące i dobre dla inwestorskiej kieszeni efekty. Polecaną i tym samym stosowaną przez specjalistów metodą jest ocieplenie przy pomocy pianek poliuretanowych metodą natryskową, szczelnie wypełniającą powierzchnię. Zastosowanie tej technologii pozwala na uzyskanie najkorzystniejszych parametrów oraz najwłaściwszej izolacji.

Sama pianka jest produktem wysoko zaawansowanym, przeznaczonym do natrysku hydrodynamicznego. Cechuje ją doskonała izolacyjność termiczna, a także akustyczna. Jest błyskawiczna w użyciu i nieskomplikowana w aplikacji. Sekretem tego produktu jest jego receptura opracowana na budowie tzw. otwartych komórek i paro – przepuszczalności. Ten ostatni czynnik staje się standardem nie tylko w przypadku docieplenia dachów, ale także w pozostałych elementach wykończeniowych budynku, tj. stolarka okienna. Pozwala zachować odpowiednią jakość powietrza wewnątrz domu, zapobiegając wilgoci oraz powstawaniu pleśni.

Miażdżąca przewaga

Pianka PUR jest niekwestionowanym liderem dociepleń i izolacji. Posiada przewagę nad innymi materiałami, tj. wełna mineralna, korek oraz płyty styropianowe. Produkt aplikowany jest bezpośrednio na podłoże, szczelnie je wypełniając. Ze względu na wymienioną wyżej recepturę wyraźnie poprawia jakość powietrza, a także praktycznie całkowicie eliminuje straty ciepła zimą i nadmierne nagrzewanie latem – słowem jest skuteczną barierą przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, oparta na nietoksycznych składnikach zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom, nie powodując podrażnień czy innych odczynów alergicznych.

Z technicznego punktu widzenia metoda natryskowa, która jest ściśle powiązana z opisanym produktem, całkowicie wyklucza powstawanie jakichkolwiek mostków termicznych. Technologia zastosowania zakłada brak połączeń, które są główną przyczyną ich powstawania. Sceptycy wskazują, że jest ona droższa od dotychczas stosowanych metod, jednak biorąc pod uwagę, że przy prawidłowym jej zastosowaniu koszty ogrzewania mogą zmniejszyć się do 60%, ten jeden kontrargument zostaje całkowicie zdetronizowany.

Idealna technologia oszczędności

Nowoczesne budownictwo zakłada powstawanie obiektów enerooszczędnych, bezpiecznych dla mieszkańców, a także nie mających zgubnego wpływu na środowisko. W przypadku tego rodzaju ocieplenia zyskuje się pakiet najwyższej jakości, bezkompromisowo najlepszy, spełniający dokładnie nawet najbardziej rygorystyczne wymagania. Myśląc dach, ocieplenie, pianka PUR, metoda natryskowa możemy być pewni, że są to rzeczy idealnie ze sobą współgrające, warte, by stworzyć z nich idealną całość.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (4 głosów, średnia: 4,75 na maksymalnie 5)
Loading...

One thought on “Najskuteczniejsze metody ocieplania dachów

  1. Bardzo dobry artykuł. Mam nadzieję, że zainteresuje ludzi. W dobie dążenia do minimalizacji strat związanych z przenikaniem ciepła przez przegrody pianka poliuretanowa na razie nie ma sobie równych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *