Najczęściej wykorzystywane narzędzia elektryczne w domu

Najczęściej wykorzystywane narzędzia elektryczne w domu

W każdym domu przynajmniej od czasu do czasu trzeba coś przewiercić, przykleić, naprawić, czy wyremontować. Do tego typu prac obok naszych chęci potrzebne są odpowiednie narzędzia.
A najlepiej, jeśli są to narzędzia elektryczne, które i drobne, i bardziej skomplikowane prace pozwalają wykonywać sprawniej, szybciej, lepiej i bardziej komfortowo.

Niezastąpione wiertarki

Obraz na ścianie, nowy karnisz, podwieszana szafka- prac, przy których doskonale sprawdzają się wiertarki jest dużo. Przy niektórych moglibyśmy oczywiście skorzystać z tradycyjnego młotka i gwoździa. Pytanie tylko po co, jeśli wiertarką szybko i sprawnie wykonamy otwór, umieścimy w nim kołek i powiesimy wszystko na swoim miejscu. Dlatego też wiertarki to najpopularniejsze dziś elektronarzędzia. Niektórzy wybierają wiertarki akumulatorowe. Inni udarowe. Ich moc dostosowują natomiast do indywidualnych potrzeb. Słabsze sprawdzają się do prac amatorskich. Mocniejsze do użytku profesjonalnego.

Wkrętarki- gdy trzeba coś skręcić

Obok wiertarek bardzo popularne w naszych domach są również wkrętarki. Dzięki nim wkręcanie i wykręcanie śrub czy wkrętów staje się znacznie prostsze. Wyposażone w wymienne końcówki łatwo dostosowują się do różnych zakończeń. Dzięki nim złożenie mebli czy skręcenie sprzętów staje się znacznie prostsze. A jakie wkrętarki wybieramy? To zależy od naszych potrzeb. Różnią się one między sobą mocą, momentem siły i szybkości, czy możliwościami wykorzystania.  Ich szeroki wybór znajdziemy w wielu dobrych sklepach, na przykład na https://www.obi.pl/decom/category/Technika/Elektronarz%C4%99dzia/278. Tu każdy znajdzie sprzęt optymalny pod kątem stosunku ceny do jakości.

Opalarka- narzędzie o szerokim zastosowaniu

Kupując elektronarzędzia do własnego domu coraz częściej kupujemy również opalarki. Są one niezastąpione na przykład podczas odnawiania drzwi, mebli czy okien. Z łatwością usuwają stare powłoki lakiernicze i olejne. Poza tym są niezwykle pomocne w suszeniu pomalowanych czy polakierowanych powierzchni, a także w rozluźnianiu mocno zakręconych śrub. Doskonale sprawdzają się również w ogrodzie. Możemy wykorzystać je do usuwania chwastów spomiędzy kostki brukowej czy do dezynfekcji siedlisk insektów.

Wiertarka, wkrętarka i opalarka to trzy podstawowe elektro narzędzia w polskich domach. Dzięki nim zarówno proste, jak i nieco bardziej skomplikowane prace stają się łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *