Meble systemowe – idealne do małych i trudno ustawnych wnętrz

Meble systemowe – idealne do małych i trudno ustawnych wnętrz

Meble systemowe z powodzeniem zastąpiły popularne w Polsce meblościanki i wielkie regały. Nie tylko lepiej się prezentują, ale też z łatwością można dopasować je do różnych wnętrz, także tych niewielkich i wymagających pod względem aranżacyjnym. Co więc warto wiedzieć o meblach systemowych? Jakie są zalety i wady mebli modułowych?

Meble systemowe, czyli jakie?

Meble systemowe zwane są także modułowymi. Są to takie meble, które można dowolnie zestawiać, przestawiać, dodawać nowe szafki, czy też je odejmować. Takie meble świetnie sprawdzają się w dziecięcych pokojach, ponieważ doskonale dopasowują się do potrzeb użytkowników. Nie ma konieczności wymiany ich na nowe, wystarczy dokupić komodę czy potrzebne półki na książki.

Gdzie sprawdzą się meble systemowe?

Ze względu na „mobilność” tych mebli i możliwość różnorodnego zestawiania, meble systemowe sprawdzą się w trudnych wnętrzach (www.meblewersal.pl), czyli np. w kawalerkach lub w pomieszczeniach, w których są wnęki i warto zagospodarować każdą wolną przestrzeń. Meble modułowe najczęściej można spotkać we wspomnianych już wyżej pokojach dziecięcych, ale też w salonach i sypialniach.

Do jakich aranżacji pasują meble modułowe?

Meble systemowe dominują w aranżacjach nowoczesnych. W takim też stylu znaleźć można najwięcej szaf, komód, witryn, półek czy stolików. Nie oznacza to jednak, że w innych aranżacjach meble modułowe nie są mile widziane, wręcz przeciwnie. W ofercie sklepów meblarskich dostępne są szafki, które dobrze skomponują się ze stylem klasycznym, skandynawskim, prowansalskim czy glamour. Wszystko jest kwestią odpowiedniego dobrania przy zwracaniu szczególnej uwagi na zdobienia frontów (lub ich brak) mebli, formę uchwytów itd.

Zalety mebli systemowych

Meble systemowe mają właściwie same zalety. Przede wszystkim można je przestawiać bez limitu. Nawet kiedy niezbędna jest przeprowadzka, komody, szafki czy półki można bez problemów ustawić w nowym miejscu, nie ma więc potrzeby kupowania nowego wyposażenia pomieszczeń. Mało tego, kiedy potrzebnych jest więcej mebli, zwyczajnie można je dokupić i zestawić z obecnymi. Wśród zalet wymienia się także dużą pojemność i fakt, że takie meble można dopasować świetnie do warunków pomieszczenia, np. mogą stać we wnękach, dzięki czemu zagospodarowany jest każdy centymetr pokoju. Są jeszcze meble modułowe, które wyróżniają się podwójną funkcjonalnością. W dzień mogą być one pojemnymi szafami, a w nocy, po rozłożeniu, mogą pełnić np. funkcję łóżka. To szczególnie przydatne rozwiązanie w niewielkich mieszkaniach.

Wady mebli modułowych

Trudno mówić o wadach mebli systemowych, ponieważ właściwie ich nie ma. Meble te są na tyle praktyczne, że ceni je wiele osób urządzających wnętrza. Jedyną wadą może być tylko to, że po kilku latach od zakupienia mebli można nie znaleźć szafek z tej samej serii co poprzednie. Wtedy należy szukać modeli, które są do nich najbardziej podobne, co dla wielu osób może być trudne.

One thought on “Meble systemowe – idealne do małych i trudno ustawnych wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *