Materiały na ścianę w kuchni

Materiały na ścianę w kuchni

Istnieje wiele materiałów, które mogą zostać wykorzystane do prac wykończeniowych w kuchni. Bardzo popularnym materiałem na ścianę w kuchni są płytki ścienne. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się płytki ceramiczne. Istnieje wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o rodzaje płytek kuchennych.

Można wybrać płytki kamienne, szklane, a nawet metalowe mimo to, żaden produkt pasuje do kuchni tak dobrze jak płytki ceramiczne. Cieszą się one dużą popularnością. Płytki ceramiczne są trwałe, odporne na ciepło, wodoodporne i mogą być wykonane na dowolnych konstrukcjach.

Projektowanie płytek

Ciekawym rozwiązaniem jest projektowanie płytek ceramicznych. Dla osób poszukujących płytek o stonowanym wyglądzie, dostępne są płytki w jaśniejszych kolorach i delikatniejszych wzorach. Osoby lubiące szalone połączenia mogą wybrać bardziej intensywne kolory i wzory. Montaż płytek ceramicznych jest dość łatwy, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie profesjonalisty.

Kuchnia jest miejscem, w którym powierzchnia ścian jest ciągle narażona na kontakt z wodą, należy więc rozważyć użycie płyt gipsowo-kartonowych lub płyt cementowych, zamiast tradycyjnych płyt kartonowo-gipsowych. Produkty te będą odporne na uszkodzenia oraz wodę i wilgoć. W sprzedaży jest wiele rodzajów płytek ceramicznych o różnych wzorach. Można wybrać rozmiar, kolorystykę i wzornictwo. Najlepiej wybrać płytki o gładkiej powierzchni, pokryte warstwą szkliwa. Jeżeli płytki są nieszkliwione łatwo osadza się na nich brud. W celu ułatwienia czyszczenia poleca się płytki w większych formatach.

Jak wybrać odpowiedni materiał na ścianę w kuchni?

Wybierając materiały na ścianę w kuchni klienci zwracają uwagę na różne czynniki. Jednym z podstawowych jest oczywiście cena. Na rynku dostępne są materiały w różnych cenach. Innym ważnym kryterium jest sposób pielęgnacji. Klienci często wybierają materiały wykończeniowe, które są mało wymagające pod względem pielęgnacji. Duże znaczenie ma również poziom trudności instalacji materiału. Jednym z materiałów, jakiego można użyć jest tynk dekoracyjny.

Dekoracyjny tynk cienkowarstwowy najlepiej pomalować środkiem uszczelniającym, który zapobiegać będzie zabrudzeniom. Najszybszym i najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście wykonanie malowania ścian. Jest to popularny sposób wykończenia, ponieważ można uzyskać jednolitą powierzchnię w dowolnym kolorze. Warto wybrać specjalną farbę wodoodporną i zmywalną. Trzeba pamiętać o dokładnym wyrównaniu powierzchni. Innym sposobem wykończenia jest umieszczenie na ścianie tapety winylowej albo z włókna szklanego, jest ona odporna na wilgoć i można ją myć. Ostatnio modnym rozwiązaniem jest przymocowywanie do ściany kuchennej tafli szkła bezbarwnego albo matowego.

Niektórzy decydują się na wyłożenie ściany gładką lub ryflowaną blachą, jest ona odporna na wysoką temperaturę i wodę oraz łatwa do czyszczenia. Urządzanie kuchni może okazać się ekscytującą przygodą. Istnieje tak wiele możliwości projektowych do wyboru. Warto skorzystać z rad profesjonalnego projektanta. Dzięki stworzeniu precyzyjnego projektu i prawidłowej jego realizacji można stworzyć wspaniały wystrój.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (Brak głosów)
Loading...

One thought on “Materiały na ścianę w kuchni

  1. Polecam duże płytki najlepiej białe. To teraz bardzo modny kolor bardzo duże są najlepsze. W marketach budowlanych najwięcej jest zwykłych ceramicznych. Wzornictwo jest coraz ciekawsze. Zauważyłam jednak, że ludzie wybierają proste bez ozdób. Takie płytki są ponadczasowe i nigdy nie wyjdą z mody. Do kuchni preferuję płytki matowe i nie do końca gładkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *