Łóżko tapicerowane

Łóżko tapicerowane

Łóżka tapicerowane należą do rodziny łóżek ramowych. W wersji pojedyńczej występują wymiary 90×200 i 120×200, natomiast dla dwóch osób dedykowane są łóżka w rozmiarach: ekonomiczne 140×200, wygodne 160×200 i bardzo komfortowe 180×200.

Łóżka tapicerowane należą do rodziny łóżek ramowych. W wersji pojedynczej występują wymiary 90×200 i 120×200, natomiast dla dwóch osób dedykowane są łóżka w rozmiarach: ekonomiczne 140×200, wygodne 160×200 i bardzo komfortowe 180×200. Sami decydujemy o konfiguracji łóżka tapicerowanego jego funkcjonalności, wybieramy z następujących elementów:

1_zdjecie_stelaze_otwarte

  1. rama łóżka (dostępnych jest kilka modeli) jest zarazem elementem konstrukcyjnym, składa się na nią: wezgłowie (oparcie), panel przedni i dwa panele boczne. W ramie łóżka dwuosobowego występuje wzmocnienie środkowe łączące panel przedni z wezgłowiem. Listwa łącząca jest podparta na dwóch regulowanych nogach, opierają się na niej 2 stelaże. W przypadku łóżek tapicerowanych Hildinga rama łóżka zbudowana jest z wytrzymałej płyty meblowej MDF wykonanej z włókien drzewnych, dodatkowo są stosowane ramiaki z drewna litego. Na zewnętrze części ramy naklejana jest cienka pianka poliuretanowa, najczęściej o gęstości 25kg/m3. Takie przygotowanie ma na celu “zmiękczenie” tej części ramy łóżka z którą nasze ciało na bezpośredni kontakt. Dzięki temu unikamy siniaków przy uderzeniu w taką ramę, także przy siadaniu na materacu nasze uda stykają się ze zmiękczonym, miłym podłożem (zwłaszcza w porównaniu do twardych ram wykonanych z płyty meblowej, litego drewna lub ram metalowych). Na tak przygotowaną ramę łóżka jest montowana tkanina tapicerska, Hilding na chwilę obecną oferuje 42 tkaniny do wyboru – zatem każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie.
  2. nóżki – często możemy wybrać ich kolor np. dąb – jasne lub wenge – ciemny brąz
  3. dno pojemnika na pościel – wybieramy opcjonalnie w sytuacji jeśli planujemy przechowywać tam pościel. Natomiast jeśli miejsce pod łóżkiem będzie nam służyło jako dodatkowy “magazynek” np. na przedmioty sezonowe, buty, kurki, torby itd … możemy je spakować w kartony lub worki, przy takiej opcji dno pojemnika na pościel nie jest nam niezbędne
  1. stelaże elastyczne – z naciskiem na słowo elastyczne tzn. sztywna rama stelaża wykona z wytrzymałej sklejki drewnianej lub litego drewna + elastyczne listwy poprzeczne wykonane z drewna brzozowego klejonego warstwowo, listwy są wygięte ku górze, lekko w łuk, powinno ich być minimum 28 sztuk w klasycznej długości 2 metrowego stelaża. Każda z listew jest umieszczona w gumowo – kauczukowym uchwycie pracującym w trzech płaszczyznach. W zależności od potrzeb możemy zastosować następujące rodzaje stelaży:
  • stelaż elastyczny Hilding Family Classic – przeznaczony do samodzielnego montażu – odpowiedni zarówno pod materac dla jednej osoby np. 90×200, jak i pod materac podwójny 180×200 – wówczas stosujemy 2 sztuki stelaża 90×200
  • stelaż elastyczny, podnoszony Hilding Family Lift (widoczny na zdjęciu) – posiada 2 amortyzatory gazowe, dzięki temu w łatwy komfortowy sposób możemy unieść stelaż wraz z materacem uzyskując dostęp do przechowywanej pościeli lub innych magazynowanych przedmiotów. Możliwość zastosowania w łóżku pojedynczym i w łóżku dla dwóch osób.
  • stelaż ręcznie regulowany Hilding Expert – manualnie, stopniowo unosimy wezgłowie i podnóżek. W łóżku pojedynczym możemy zastosować stelaż z kolekcji Hilding Family Expert. Natomiast w łóżku dla dwóch osób warto zastosować 2 stelaże z wyższej kolekcji Select Expert – ważne ! – zastosowanie tych stelaży ma sens tylko wtedy gdy stosujemy 2 odzielne materace w jednej ramie łóżka. Mija się z celem stosowanie takich stelaży przy wyborze jednego wspólnego materaca dla dwóch osób
  • stelaż elektrycznie regulowany Hilding Moto – sterując pilotem na kablu stopniowo unosimy wezgłowie i podnóżek. W łóżku pojedynczym możemy zastosować stelaż z kolekcji Hilding Family Moto. Natomiast w łóżku dla dwóch osób warto zastosować 2 stelaże z wyższej kolekcji Select Moto – ważne ! – zastosowanie tych stelaży ma sens tylko wtedy gdy stosujemy 2 oddzielne, specjalnie dobrane materace w jednej ramie łóżka. Mija się z celem stosowanie takich stelaży przy wyborze jednego wspólnego materaca dla dwóch osób
  • materac – tutaj wybór jest bardzo duży, w zależności od naszych potrzeb i preferencji możemy zastosować zarówno materac sprężynowy jak i materac piankowy. Jedynym ograniczeniem (wskazaniem) technicznym w przypadku dwóch stelaży regulowanych (zwłaszcza regulowanych elektrycznie) stosowanych w jednej wspólnej ramie łóżka jest dobór dwóch oddzielnych materacy piankowych dostosowanych do tego typu stelaży.

2_zdjecie_tulip

zdj. łóżko tapicerowane w Abcsypialni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *