Prysznic walk in – sprawdź rodzaje kabin i oferty

Prysznic walk in – sprawdź rodzaje kabin i oferty

Odpowiednia aranżacja naszej łazienki jest często niemałym problemem. Dobór odpowiedniego stylu, sprzętu i rodzaju poszczególnych urządzeń czy mebli łazienkowych bywa trudny, szczególnie w niewielkich łazienkach zwyczajnego mieszkania w bloku. Coraz częściej spotykane i zyskujące niesamowitą popularność są kabiny prysznicowe walk-in.

Łazienka z prysznicem typu walk in

Co czyni je tak wyjątkowymi? Przede wszystkim kabiny walk in znajdują swoje zastosowanie w praktycznie każdej łazience, niezależnie od wielkości jej gabarytów, stylu czy aranżacji. Takie rozwiązanie pozwala na dokładne zaplanowanie projektu naszej łazienki, dając nam dużo większe pole do popisu. Kabina walk-in to inaczej kabina otwarta, zbudowana najczęściej z dwóch lub trzech tafli szkła (czasami nawet jednej). Takie uniwersalne rozwiązanie pozwala na zachowanie maksymalnej czystości i przejrzystości naszej łazienki.

Wszystko bez zbędnych ozdób i dodatków, ale gustownie i szykownie zarazem. Decydując się na takie rozwiązanie zyskujesz również cenny czas na sprzątaniu! Kabina otwarta dzięki swojej prostej budowie jest niesamowicie łatwa w konserwacji, a szkło bardzo często łączone jest z technologią „Easy Clean” znacznie ułatwiającą sprzątanie.

Funkcjonalność kabin walk-in

Jak już wcześniej wspominaliśmy, rozwiązanie typu walk-in jest jak najbardziej funkcjonalne w każdych warunkach. Nie ma znaczenia czy dysponujesz ogromną łaźnią, czy niewielką łazienką. Tutaj sam decydujesz jak wielka będzie Twoja kabina. Wystarczy, że zadecydujesz ile tafli czystego szkła ogrodzi kabinę i jak dużo miejsca chcesz na to przeznaczyć. Warto tutaj zaznaczyć, że wszystkie elementy takiej konstrukcji są stałe – bez zbędnych elementów typu kółek itd. Poprzez to nie musisz się martwić o zmęczenie materiału! Prostota wykonania takiej kabiny jest również kluczowa jeżeli chodzi o aspekt sprzątania. Wystarczy, że zadbasz o przejrzystość szyb i to wszystko. Z tego względu większość aktualnych modeli wyposażona jest w powłokę typu „Easy Clean”. Pozwala to na jeszcze prostsze sprzątanie – bez irytujących zacieków na szkle. Kabiny otwarte są również niezwykle funkcjonalne. Niestandardowa budowa pozwala na skrojenie wymiarów pod konkretne wymagania klienta.

Mając na uwadze wygodę i komfort w korzystaniu z takiego gatunku kabin należy pamiętać, że ze względu na swoją otwartą budowę taka kabina nagrzewa się znacznie wolniej w porównaniu do bardziej klasycznych i tradycyjnych rozwiązań.

Estetyka

Ze względu na prostotę i przejrzystość takiego rozwiązania kabiny otwarte stają się niezwykle estetycznym rozwiązaniem. Ich ascetyczna forma pozwala innym elementom naszej łazienki prezentować się w całej okazałości. To właśnie dzięki swojej prostocie kabina walk-in wkomponuje się w unikalny design każdej łazienki. Nieskomplikowana konstrukcja pozwala na łatwe jej czyszczenie, a specjalne szklane tafle pokryte powłoką polimerową są niezwykle proste do umycia. Wszystko ustalamy sami – wielkość, rodzaj i projekt naszej nowej kabiny jesteśmy w stanie dowolnie dopasować pod kafelki, lustra, meble łazienkowe czy inne detale. Z tego względu końcowy efekt jest niezwykle unikalny i estetyczny.

Rodzaje

Na rynku istnieje kilka konkretnych „gotowych” rodzajów omawianych kabin otwartych. Możemy zdecydować się na opcję ze stałą, jedną szklaną ścianką i wejściem z boku. Inną możliwością jest kabina typu walk-in Corner. Złożona jest z dwóch stałych ścian i wejściem z jednej strony. Idealne rozwiązanie gdy nasza ścianka prysznicowa walk-in ma stać pod ścianą w sposób ‚wolny’ – bez zbędnych ścian i mebli łazienkowych. Innym równie ciekawym rozwiązaniem jest jedna stała ściana z dwoma wejściami po bokach. Nadaje to bardzo modernistyczny klimat w nowoczesnym stylu. Warto pamiętać, że wariacje można dobierać do woli, dlatego własny projekt na specjalne zamówienie nie jest problemem.

Pomijając poszczególne rodzaje pryszniców głównymi gatunkami kabin otwartych są wersje z brodzikiem i bez. W zależności na co się zdecydujemy i jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, trzeba mieć na uwadze kilka kluczowych kwestii.

Prysznic walk in z brodzikiem

Kabiny z brodzikiem są bardziej klasyczną opcją i nieco mniej skomplikowaną. W tym przypadku nasza kabina wyposażona jest w niezwykle płaski, nie rzucający się w oczy model brodzika. Taka wersja wybierana jest najczęściej ze względu na znacznie łatwiejszą jej instalację. W porównaniu do opcji bez brodzika nie wymaga wcześniejszego planowania, a różne kształty i gatunki brodzika pozwalają na ciekawe połączenie naszej kabiny z całą kompozycją reszty łazienki. Jednak brodziki konieczne wcale nie są.

Kabiny otwarte bez brodzika

Decydując się na formę bez brodzika trzeba pamiętać o jak najwcześniejszym zaplanowaniu całości konstrukcji. Przede wszystkim wiąże się to z odpowiednim wypoziomowaniem posadzki. Najpierw musimy upewnić się, czy odpływ w naszej łazience pozwoli na obniżenie posadzki dla uzyskania około 1.5 centymetra spadku. Na pomoc przychodzi tutaj odpływ liniowy lub punktowy – który osadzamy poniżej poziomy wylewki. Na kolejnym etapie spadek chowa się za płytkami, które będą powierzchnią naszego nowego brodzika. Można tutaj jak najbardziej wykorzystać płytki ceramiczne – dla uzyskania pięknej estetyki całości.

Najlepsze produkty

Dostępny wybór kabin walk-in jest ogromny, a konkurencja systematycznie rywalizuje ze sobą w każdej płaszczyźnie. Z tego względu poniżej przedstawiamy kilka najlepszych opcji, które z pewnością wpasują się w wystrój Twojej łazienki!

Sea Horse EASY IN Walk-In

Kabina prysznicowa Sea Horse EASY IN Walk-InKabina o chromowanym profilu idealnie nadająca się do narożnika. Jest prosta i czysta, przez co w pełni wpasowuje się w nowoczesną formę aranżacji wnętrza. Zbudowana z jednej szklanej ściany o wymiarach 90×200 cm. Transparentne, hartowane szkło o grubości 8mm na pewno nadaje całości bezpieczeństwa. Dodatkowo model ten wyposażony jest w regulowany wspornik. Dostępne są również wersje z powłoką „Easy Clean” pozwalające na maksymalną radość z korzystania z tego prysznica.

 

 

Sea-Horse Easy In 80 Bk251T08

Kabina Sea-Horse Easy In 80 Bk251T08Bliźniacza wersja opisywanej poprzedniczki. Jest jak najbardziej uniwersalna, przejrzysta i dodatkowo chromowana. Charakteryzuje ją głównie krótszy 80 centymetrowy bok. W standard wchodzi również hartowane 8mm szkło i regulowany wspornik.

 

 

 

 

Radaway Modo New II

Prysznic Radaway Modo New II Walk-inNieco większy prysznic otwarty o szerokości 120 cm i wysokości 200 cm. Wyposażona w tak samo bezpieczne, hartowane szkło o grubości 8mm. Jej wielką zaletą są solidne wsporniki zapewniające odpowiednią stabilność konstrukcji. W standard wchodzi powłoka „easy clean”. Do wyboru mam tutaj możliwość dołączenia opcji „Shower Guard” – integralna część szkła zapewniająca ochronę bez potrzeby jej odświeżania. Do zestawu możemy również dobrać wieszak i wspornik teleskopowy.

Opcja dla bardziej wymagających osób, ceniących sobie maksymalną wygodę i komfort w naszej codziennej rutynie prysznicowej. Warto tutaj zaznaczyć, że model ten jest jak najbardziej poddający się dostosowaniu wymiarów do potrzeb jak i wyborowi opcji z brodzikiem lub bez.

 

New Trendy New Modus

Kabina New Trendy New Modus Walk-InProdukt z ponadczasowym, niestandardowym designem o przejrzystym 8mm szkle z technologią „Active Shield”. Standardowe jej wymiary to 100×200 cm, istnieje jednak możliwość skrojenia rozmiarów na miarę potrzeb klienta. Wyposażona w nieprzeciętne zawiasy zaprojektowane tak, aby lekko się unosiły przy otwieraniu drzwi.

 

 

 

 

 

Massi Walk-In MSKP-FA1020-100

Massi Walk-In MSKP-FA1020-100Ścianka Massi Walk-in o wymiarach 100×190.5 cm zbudowana jest z pojedynczej tafli szkła, co pozwala na uzyskanie oryginalnego efektu wejścia z dwóch stron. Przeznaczona jest ona do posadki lub brodzika – wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Model wyposażony jest w najwyższej jakości szkło hartowane o grubości 8mm. Użyta została tutaj również technologia „Easy Clean”. Prosta, łatwa w czyszczeniu kabina o regulowanych stabilizatorach.

Podsumowanie

Prysznic walk-in jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych, designerskich stylów zastosowanych w naszym mieszkaniu. Prosta, nieskomplikowana konstrukcja ułatwia czyszczenie, a brak jakiegokolwiek progu przy wejścia sprawia, że jest to również bezpieczna opcja dla ludzi starszych. Brak części ruchomych powoduje stabilność całości i gwarantuje Ci niezawodność. Żeby nie było zbyt pięknie, znajdą się tutaj także minusy. Otwarte kabiny nagrzewają się znacznie dłużej od klasycznych, zamkniętych rozwiązań. Z tego względu zawczasu należy zadbać o odpowiednią temperaturę pomieszczenia. Dla maksymalnego komfortu warto zadbać o stosowną wentylację lub na przykład ogrzewanie podłogowe.

Warto pamiętać o tym, że kabiny typu walk in bez brodzika wymagają odpowiedniego przygotowania posadzki, gdzie nie wszędzie jest to możliwe. W takim przypadku można również przemyśleć inne opcje takie jak parawany nawannowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *