Idealna sypialnia – spokój i dynamika w jednym

Idealna sypialnia – spokój i dynamika w jednym

Sypialnia to miejsce, które powinno być kojące – to w nim bowiem odpoczywamy po trudach całego dnia. Zarówno dzieci, jak i dorośli pragną wieczorami oraz w nocy odpocząć – najmłodsi po szkole i nauce, a dorośli po pracy i zmaganiu się z problemami dnia codziennego. Jednakże jest to również miejsce, które powinno pobudzać nas z rana – do działania i podjęcia wyzwań, jakie niesie ze sobą kolejny dzień. Wszystko to można osiągnąć poprzez odpowiedni wystrój sypialni. Co zrobić, aby jednocześnie ułatwiała zasypianie i dodawała energii?

Co uspokaja

Aby móc spokojnie zasnąć, warto aby większa część pokoju była w stonowanych barwach: błękitnym, niebieskim, lawendowym, łagodnym zielonym, czy beżowym. Szczególnie zieleń jest bardzo polecana, ponieważ uspokaja, a jednocześnie przynosi wraz z sobą pewien powiew świeżości i pewne orzeźwienie. Jeśli zostanie umieszczona na ścianie sypialni, na pewno jej mieszkańcom będzie się przyjemnie zasypiać oraz radośnie budzić każdego ranka!
Na ścianach sypialni można też umieścić modne fototapety, które wyciszą i pozwolą się zrelaksować – może to być widok na miasto, albo przedstawienie jakiegoś zwierzęcia. Wszystko, co jest związane z naturą również może – a nawet powinno – znaleźć się w sypialni. Nie ma bowiem wątpliwości, że przebywanie wśród zieleni natury uspokaja. Niektóre widoki są zaś tak czarujące, że patrzenie na nie przed zasypianiem i samo przebywanie w udekorowanym nimi pomieszczeniu będzie idealnym relaksem po męczącym dniu.Niezwykle uspokajające jest również drewno – niekoniecznie to naturalne, ponieważ tworzywo stylizowane na drewno również wprowadzi do wnętrza swojską, ciepłą atmosferę. Drewniane mogą być meble, panele, rzeźby na stoliku, czy jakiekolwiek inne elementy. Dobrze jednak, by znalazły się one w sypialni.

Co dodaje energii

W sypialni powinny się jednak znaleźć również dodające energii elementy – takie, dzięki którym z jeszcze większą przyjemnością będzie się wstawało każdego ranka. Warto zatem, aby w sypialni znalazły się jakieś dekoracje w energicznych kolorach – na przykład czerwonym lub żółtym. Mogą to być poduszki lub świece oraz wiele innych elementów – w zależności od konkretnych upodobań. Jasna, dynamiczna barwa może znaleźć się na przykład na pościeli lub też przełamaniem dla całości może być kolor lampy. Taki dodatek zawsze jest mile widziany w pomieszczeniu.
Jeśli cały pokój jest stonowany, warto również pomyśleć o zakupie fototapety z jakimś dynamicznym elementem – na przykład biało-czarno-czerwonej.

Na zdjęciu: Aranżacja z wykorzystaniem fototapety na flizelinie 2162VE Origami ze sklepu Kraina Fototapet.

One thought on “Idealna sypialnia – spokój i dynamika w jednym

  1. Sama jestem po remoncie i malowaniu sypialni i zdecydowanie zgadzam się, że kolory i dobrze stonowane barwy w sypialni pomagają się zrelaksować i zasnąć. Sama zdecydowałam się na jasny odcień szarego przełamany błękitnymi wstawkami (farba dyspersyjna od Farby Kabe) i jestem niesamowicie zadowolona z efektów 🙂

    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *