Gotowy projekt dużego domu – ile za niego zapłacimy?

Gotowy projekt dużego domu – ile za niego zapłacimy?

Chociaż obecnie widzimy tendencję do budowania raczej mniejszych domów jednorodzinnych, to jednak inwestorzy także wybierają te większe, wielopokoleniowe. Teraz nie musimy nawet udawać się do biura architektonicznego, aby zamówić projekt – możemy kupić go jako gotowy, od ręki.

Duże domy najczęściej mają metraż powyżej 150 metrów kwadratowych, dochodząc nawet do 300 metrów kwadratowych. To przestrzeń doskonała dla dwóch rodzin, które chcą zamieszkać razem, ale również może być użytkowana przez jedną rodzinę, której zależy na posiadaniu większego domu. W tak dużym domu możemy zmieścić nawet 4 czy 5 sypialni.

Dlaczego warto wybrać projekt gotowy?

Jeśli chcemy zdecydować się na wybudowanie dużego domu, w takim przypadku gotowy projekt domu jednorodzinnego może być strzałem w dziesiątkę. To bardzo dobra alternatywa dla projektów na zamówienie.

Gotowe projekty domów możemy kupić w przystępnych cenach oraz praktycznie od zaraz – dokumentację możemy otrzymać w ciągu paru dni. Także plusem jest możliwość zobaczenia dokładnych rzutów, wizualizacji, a nawet przykładów aranżacji i zdjęć już wykonanych budynków. Nie kupujemy wtedy kota w worku, ponieważ wiemy, czego oczekiwać.

Gotowe projekty domów znajdziemy przez internet – bez wychodzenia z domu. W porównywarce projektów Pracownia-projekty.dom.pl, czeka na nas przeszło 15.000 gotowych propozycji!. Możemy przejrzeć wygodnie różne serwisy i potem wyselekcjonować takie plany, które będą mogły spełnić nasze oczekiwania pod każdym względem, między innymi stylu, rozkładu, materiałów budowlanych, metody ogrzewania.

18

Ile kosztuje gotowy projekt dużego domu?

Ceny projektów domów jednorodzinnych nie są bardzo wysokie. Zapłacimy za nie od około 1 800 złotych, ale możemy znaleźć je w jeszcze niższych cenach w promocjach i na wyprzedażach. Jeśli jedna będziemy chcieli zdecydować się na projekt domu większego, będziemy musieli przygotować się na nieco większy wydatek.

Gotowe projekty dużych domów kosztują od 2 000 złotych wzwyż. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wymagają one większych nakładów pracy przy stworzeniu niż w przypadku mniejszych domów mających nawet poniżej 100 metrów kwadratowych.

Na ceny gotowych projektów domów wpływają również takie czynniki jak: technologia budowania domu, jego styl, metody ogrzewania, dodatkowe konstrukcje, na przykład garaż, skomplikowany dach z lukarnami. Ceny mogą dochodzić nawet do 6 000 złotych za projekt domu mającego powyżej 300 metrów kwadratowych. Warto jednak wskazać, że to i tak bardzo atrakcyjna cena, ponieważ w biurze architektonicznym przy wyrysowaniu projektu na zamówienie będziemy musieli zapłacić kilkukrotnie więcej.

One thought on “Gotowy projekt dużego domu – ile za niego zapłacimy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *