Awatar użytkownika
Soki
Posty: 95
Rejestracja: wt sie 06, 2019 7:11 pm

Jak opiekować się chorym

Post autor: Soki »

Jeżeli się na tym nie znacie to polecam zajrzeć tutaj https://damy-rade.info/opieka-w-domu-2/ ... ji-chorego . Jakiś czas temu polecił mi tę witrynę znajomy lekarz. Jak się okazało, są to same sprawdzone i rzetelne informacje i porady.
Nie można nikogo przymuszać do miłości, tak samo jak nie można nikomu miłości zakazać.

Aldona
Posty: 49
Rejestracja: wt lut 04, 2020 10:59 am

Re: Jak opiekować się chorym

Post autor: Aldona »

nie kazdy ma rodzinę ktora moglaby objac opieką chorego seniora. Niestety. Dlatego wedlug mnie taki dom seniora to dobra rzecz. Moja babcia zmaga sie z tą chorobą jednak w tym domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim podtopolami.eu bardzo o nią dbają. Personel wie jak opiekowac sie chorymi a do tego panuje tam rodzinna atmosfera. Takze uwazam ze jesli nie dajemy rady to warto zagwarantowac naszemu bliskiemu jak najlepsze warunki

pośrednik
Posty: 172
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 7:25 am

Re: Jak opiekować się chorym

Post autor: pośrednik »

Osoby opiekujące się bliskim leżącym, mającym problemy z podnoszeniem się, siadaniem, chodzeniem powinny pomyśleć o takim rozwiązaniu - zobaczcie tu pokonaj-bariery/pl/c/sprzet-pomocniczy/podnosniki/podnosniki-pacjenta-w-tym-sito/ Podnośniki pozwolą na odciążenie opiekunów w codziennych czynnościach oraz poprawienie komfortu osoby niedołężnej. Większość podnośników pełni dodatkowo funkcję pionizatora. Co pozwala na rehabilitację chorego. Pozwala na systematyczne wzmacnianie mięśni,stawów, poprawia krążenie. Co ważne też poprawiaja stan psychiczny pacjenta.

dolores
Posty: 163
Rejestracja: śr lut 03, 2021 10:01 pm

Re: Jak opiekować się chorym

Post autor: dolores »

A powiedzcie mi jakie dokłądniej jest Wasze zdanie na temat domów seniora? Moim zdaniem dobrze że takie miejsca funkcjonuja, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić porządną opiekę naszemu bliskiemu i dlatego powstają takie miejsca. Mnie się bardzo podoba dom seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim podtopolami.eu opieka, zdrowe jedzenie.

PatkaM
Posty: 46
Rejestracja: wt lut 09, 2021 1:09 pm

Re: Jak opiekować się chorym

Post autor: PatkaM »

Wiele osób nie decyduje się na wysłanie osoby schorowanej, w tym przypadku starszej do domu seniora ze względu na duże koszty miesięcznego pobytu. Bardzo często jest tak, że emerytura osoby starszej nie wystarcza na to żeby pokryć koszty domu seniora, ale i też z miejscami nie jest często też łatwo. Jak będziecie sami opiekować się swoimi dziadkami, rodzicami, to na pewno firma brandvital.eu/ i ich oferta na sprzęty, urządzenia medyczne wam się przyda. Działają też jako wypożyczalnia.

synia
Posty: 145
Rejestracja: wt sty 28, 2020 7:25 pm

Re: Jak opiekować się chorym

Post autor: synia »

....

kubek201
Posty: 36
Rejestracja: sob lis 14, 2020 11:33 pm

Re: Jak opiekować się chorym

Post autor: kubek201 »

Wiadomo, że czasem mogą wystąpić jakieś problemy. My też nie możemy takiej osobie poświęcić 100% czasu. Właśnie dlatego warto pomyśleć o pielęgniarce środowiskowej. Tutaj zycieseniora/com/zdrowie-seniora/pielegniarka-srodowiskowa-dla-kogo sobie zerknijcie. Macie tam sporo praktycznych informacji na ten temat, które mogą się przydać.

Safira
Posty: 48
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:07 pm

Re: Jak opiekować się chorym

Post autor: Safira »

Sami kiedyś będziemy starzy, dlatego powinniśmy już dziś zadbać o to aby mieć wyższa emeryturę, można zacząć oszczędzać w ppk, dzięki temu możemy mieć nawet 1000zł więcej do emerytury już wypracowanej. Warto zerknąć sobie na mojeppk/pl/serwis Logując sie tam, jeśli oszczędzamy w tym programie, to możemy sprawdzić wysokość swoich środków. Wygląda to naprawdę obiecująco.

ODPOWIEDZ