Dodatki okienne vs. warunki atmosferyczne

Dodatki okienne vs. warunki atmosferyczne

Wykorzystanie poddasza do celów mieszkalnych jest dobrym pomysłem, szczególnie w czasie gdy kupno i wynajem mieszkań jest bardzo drogie. Niestety wybierając takie miejsce, często narażeni jesteśmy na nieznośne upały i rażące przez większość dnia światło. Na szczęście istnieje na to praktyczne i nowoczesne rozwiązanie.

Producenci rozwiązań okiennych już dawno temu zwrócili uwagę na problemy z dostosowaniem warunków na poddaszu do czynników atmosferycznych. Początkowo wprowadzono markizy manualne, które odpowiednio grubym i półprzepuszczalnym(transparentnym) materiałem miały odgrodzić domowników od fal ciepła, nie ograniczając jednocześnie widoków.

Pomysł był dobry, a rozwój technologii pomógł udoskonalić rozwiązania o kilka istotnych funkcji. Po pierwsze zmienił się dobór materiału. Ten używany obecnie, sprawdza się nawet w najbardziej nasłonecznionych miejscach. Markizy zewnętrzne rzeczywiście zatrzymują ciepło przed szybą, ale także chronią przed negatywnymi skutkami działania promieni UV na skórę, nie ograniczają widoku, pozwalają na dokładniejszą kontrolę temperatury i nasłonecznienia w pomieszczeniu, a także tłumią częściowo odgłosy zewnętrzne. W porównaniu do nich rolety jedynie osłaniają(całkowicie zaciemniają) przed rażącym natężeniem światła.

budowa_okna

Specjaliści z firmy Velset, doradzający na co dzień wybór okien dachowych, podkreślają optymalne regulację warunków jaką dają markizy solarne. Technologia pozwalająca na połączenie wbudowanego układu elektrycznego z obwodami fotowoltaicznymi, daje szereg możliwości. Po pierwsze układ może samodzielnie się ładować. Po drugie automatycznie reaguje on na zmianę nasłonecznienia. W czasie lata, markiza w pełni się rozwija ochładzając wnętrze budynku. Natomiast w czasie zachmurzenia w pełni się zwija, dopuszczając maksymalnie ilość światła do pomieszczeń.  Markizami można sterować za pomocą panelu zamontowanego w pomieszczeniu lub z wykorzystaniem zdalnego pilota. Podobną funkcję zastosowano w markizach elektrycznych, jednak ich prace trzeba nadzorować osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *