Dobrze uszczelnione drzwi gwarancją utrzymania odpowiedniej temperatury w domu

Dobrze uszczelnione drzwi gwarancją utrzymania odpowiedniej temperatury w domu

Koszty ogrzewania nierzadko bywają naprawdę sporym obciążeniem domowego budżetu. Co zrobić, aby ogrzewanie naszego mieszkania nie stało się syzyfową pracą?

Ostatnimi czasy zauważyliśmy, że w przedpokoju panuje niższa temperatura niż w innych pomieszczeniach naszego mieszkania, czasem też da się odczuć, a nawet momentami usłyszeć przeciągi. To znak, że nasze drzwi wejściowe są nieszczelne. Co zrobić, aby zapewnić im szczelność i odpowiednią ochronę przed chłodem?

Uszczelnienie okien równie ważne

Niezwykle ważne jest, aby zadbać o dobre uszczelnienie nie tylko drzwi wejściowych, ale także okien. Najlepszy czas na sprawdzenie szczelności okien i ich uszczelnienie to jesień. Na współczesnym rynku wiele firm zajmuje się produkcją uszczelek. Taką firmą jest na przykład przedsiębiorstwo LARKIS, należące do elitarnej grupy polskich producentów artykułów formowanych z gumy oraz silikonu. Dzięki najnowszym technologiom oraz maszynom stosowanym w tej firmie, zapewnia ona wysoką jakość produktów, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem wśród klientów firmy cieszą się właśnie profile silikonowe oraz uszczelki silikonowe, które są najważniejszymi produktami firmy. Firma oferuje swoim klientom uszczelki łączone w obwód, uszczelki ramowe, uszczelki pneumatyczne, a dodatkowo na stronie internetowej przedsiębiorstwa możemy zapoznać się z katalogiem przykładowych profili do połączeń, które z kolei są tylko przykładowymi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, profili uszczelek może być naprawdę wiele. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Widzimy zatem, iż asortyment uszczelek jest bardzo duży.

Uszczelki silikonowe?

Drzwi wejściowe chronią nas głównie przed nieproszonymi gośćmi, ale zaraz po tym wymogiem, jakim się kierujemy przy doborze drzwi, jest ich szczelność. Co zrobić jednak, jeśli nie nosimy się z zamiarem kupna nowych drzwi, a w tych starych uszczelka zużyła się lub wypaczyła? Warto pamiętać, że najwięcej ciepła ucieka przez progi, dlatego jest to pierwsze miejsce, gdzie powinniśmy sprawdzić szczelność naszych drzwi wejściowych. Uszczelki silikonowe są to uszczelki o najlepszych właściwościach termoizolacyjnych, jednak to uszczelki gumowo-silikonowe są najbardziej wytrzymałe. Produkcją takich uszczelek zajmuje się wyżej wspomniana firma, z której ofertą możemy zapoznać się na stronie internetowej larkis.pl. Starannie i bezbłędnie uszczelnione drzwi możemy poznać po tym, iż zamykają się one cicho i niezawodnie. To również takie drzwi, które zabezpieczają nasz dom przed deszczem i przenikaniem chłodnego powietrza, ale również skutecznie amortyzują zamykanie skrzydła drzwi w momencie kontaktu z ościeżnicą (nieruchoma rama osadzona w otworze drzwiowym).

Jeśli nie chcemy tracić niepotrzebnych pieniędzy na dodatkowe ogrzewanie naszego mieszkania czy domu, a wiemy, że problemem w utrzymaniu odpowiedniej temperatury w domu są nasze nieszczelne drzwi zewnętrzne, zaopatrzenie się w nowoczesne uszczelki silikonowe i późniejszy ich montaż to coś, co na długi czas pozwoli nam cieszyć się ciepłem domowego ogniska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *