Dlaczego warto położyć panele winylowe na podłogę w twoim domu?

Dlaczego warto położyć panele winylowe na podłogę w twoim domu?

Naturalne materiały wykończeniowe przeżywają obecnie renesans. Jeszcze dziesięć lat temu drewno w kuchni czy łazience w polskich mieszkaniach było rzadkością. Panująca teraz moda spowodowała jednak, że dębowe deski czy odnowione jodłowe klepki z PRL-owskich mieszkań mogą śmiało konkurować ceną ze złotem. Jest jednak sposób, abyś mógł cieszyć się naturalnym wykończeniem przez lata, nie sięgając zbyt głęboko do kieszeni – panele winylowe.

Panele winylowe – co to jest?

To tańsza alternatywa dla tradycyjnych podłóg wykonanych z drewna lub kamienia. Panele winylowe zrobione są z kilku warstw winylu o łącznej grubości od 3 do 8 milimetrów. Z racji właściwości materiału stosowanego do ich produkcji cechują się trwałością, elastycznością i przede wszystkim – uniwersalnością zastosowania. Na ich górnej części można umieścić praktycznie dowolny nadruk. Stwarza to możliwość wiernej imitacji drewna, kamienia czy betonu.

Układanie paneli winylowych – gdzie, jak i dlaczego?

Budujesz nowy dom. Wymarzyłeś sobie, aby w kuchni i łazience leżała drewniana podłoga. Są to jednak pomieszczenia, w których znacznie częściej dochodzi do jej zalania czy zabrudzenia. Odpowiednie zabezpieczenie drewna to niemały wydatek. Tutaj z pomocą przychodzą panele winylowe. Posiadają one strukturę bardzo podobną do gumy. Co za tym idzie, wielu producentów ma w swojej ofercie warianty w stu procentach wodoodporne, które znacznie lepiej poradzą sobie z wilgocią, bezpośrednim zalaniem lub upuszczonym niefortunnie talerzem z posiłkiem.

Panele lub kafelki świetnie sprawdzą się także przy remoncie – z racji ich niewielkiej grubości (zaledwie kilka milimetrów) wystarczy, że potraktujesz je cienką warstwą wylewki samopoziomującej, i śmiało możesz kłaść nową, piękną podłogę, odmieniając przy tym charakter pomieszczenia.

Panele winylowe do kuchni i łazienki z kolekcji Dobre Dla Domu >>

Panele winylowe, a zwyczajne panele podłogowe

A co z resztą pomieszczeń? Większość czasu spędzasz przecież w salonie i sypialni. Bez obaw – tutaj winyl zaczyna naprawdę błyszczeć. Przeczytałeś wcześniej, że świetnie imituje drewno – wygląd, fakturę, a nawet brzmienie! Oczywiście stolarz-purysta zauważy różnicę. Jednak przeciętny fan architektury, chodząc po nich, nie słysząc charakterystycznego stukania znanego z PRL-owskiego linoleum, nie będzie w stanie stwierdzić, że stąpa po podłodze wykonanej z tworzywa – jest to zasługą powszechnie występującej w panelach warstwy wytłumiającej. Plastyczność tworzywa sprawia też, że znalezienie modelu, który da się ułożyć w jodełkę lub inny, mniej powszechny wzór, nie będzie stanowiło dla ciebie problemu.

Dodatkowym atutem jest tutaj cena – w przeciwieństwie do drewna wyprodukowanie surowca potrzebnego do stworzenia podłogi nie trwa wielu lat. Dlatego też cena paneli winylowych może być nawet kilkadziesiąt (!) procent niższa w porównaniu z naturalnym odpowiednikiem. To jednak nie koniec atutów. Niewielka grubość tego typu paneli sprawia, że idealnie współgrają one z ogrzewaniem podłogowym, coraz częściej stosowanym przez deweloperów w naszym kraju.

Zobacz eleganckie panele winylowe do salonu Dobre Dla Domu >>

Podsumowując, jeżeli lubisz design i piękne wnętrza, a stawiasz przy tym na trwałość i kompromis ceny do jakości, to panele winylowe zdecydowanie są rozwiązaniem, na które powinieneś zwrócić uwagę. Zapoznaj się z ofertą Dobre Dla Domu, w której znajdziesz wiele modeli mogących odmienić wnętrze twojego domu i nadać mu ciepły, naturalny charakter.

One thought on “Dlaczego warto położyć panele winylowe na podłogę w twoim domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *