Czym charakteryzują się budowle stworzone przy użyciu prefabrykatów?

Czym charakteryzują się budowle stworzone przy użyciu prefabrykatów?

Trend ten przybył do nas zza oceanu. Pierwsze domy z prefabrykatów powstawały w Ameryce i to one dały początek współczesnym domom powstającym w fabrykach. Można je tak nazwać ze względu na duży udział producentów poszczególnych elementów budynku przy jego wznoszeniu. Na plac budowy dostarczane są gotowe produkty, z których następnie, niczym z dużych klocków, „składany” jest dom.

Czy dom z prefabrykatów może być solidny?

Budowle z prefabrykatów są dowodem na to, że jest to możliwie, co więcej, coraz częściej praktykowane. Prefabrykaty to gotowe półprodukty, które powstają w fabrykach firm wyspecjalizowanych w konkretnej gałęzi przemysłu i budownictwa. Do półproduktów należą m.in. ściany, elementy deskowania traconego, duże panele, belki i nadproża. Ogromną Zaletą prefabrykatów jest oszczędność czasu, mniejszy nakład pracy i lepsza jakość wykonania poszczególnych elementów.

Często prefabrykaty powstają w różnych fabrykach, która zatrudnia profesjonalistów specjalizujących się w tym konkretnym kierunku. Dzięki temu każdy element budynku jest wykonany bardzo solidne, co z kolei gwarantuje trwałość całej konstrukcji.

Domy inne niż wszystkie

Obecnie budowle z prefabrykatów nie są jeszcze standardem w naszym kraju, pomimo że wyglądem nie różnią się od elementów tworzonych tradycyjnymi metodami. Szansa na wykonanie idealnie zgodnego z projektem budynku rośnie, bo każda część jest produkowana z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań klienta oraz wpisuje się w koncepcję projektu. Ponadto jeśli decydujemy się na budowę z prefabrykatów, mamy możliwość zamówienia gotowego budynku. Otrzymujemy na niego gwarancję, co daje nam bezpieczeństwo korzystania z niego bez obaw przed dużymi kosztami naprawy ewentualnych usterek.

Polskie firmy, biura projektowe, konstrukcyjne i inżynierskie coraz chętniej nawiązują współpracę z producentami prefabrykatów. Jednym z nich jest figura.team, która wspiera niemiecką firmę DENNERT zajmujące się produkcją takich gotowych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *