Czego potrzebujesz do obróbki płyt elewacyjnych? Poznaj narzędzia budowlane

Czego potrzebujesz do obróbki płyt elewacyjnych? Poznaj narzędzia budowlane

Każda ekipa remontowa, budowlana czy wykończeniowa wie, że w ich pracy ważny jest zarówno wybór właściwych materiałów budowlanych jak i narzędzi niezbędnych do wykonywania poszczególnych prac.

I co więcej każdy rodzaj wykonywanych czynności wymaga od nich używania specjalnie do tego stworzonych narzędzi. Dlatego na rynku dostępne są narzędzia dla murarzy, glazurników, tynkarzy, malarzy pokojowych, itp. Osoba pracująca w branży budowlanej, a szczególnie w sekcji wykończeniowej powinna nie tylko na bieżąco sprawdzać, jakie nowe materiały budowlane oferują poszczególni producenci, ale również przy pomocy jakich narzędzi taki materiał aplikować. Na szczęście producenci wypuszczając na rynek nowy produkt dają jasne wskazówki, jakie narzędzia są niezbędne.
Płyta elewacyjna – jakie narzędzia wykorzystać do obróbki?

Przykładowo w przypadku obróbki płyt elewacyjnych, do których należą między innymi płyty włóknisto-cementowe, niezbędne są piły, wiertarki i strugarki.

Zaleca się zastosowanie pił tarczowych o wysokiej prędkości obrotowej z diamentowymi ostrzami. Płyty można ciąć przy obu kierunkach obrotu ostrza. Doskonałym zaś narzędziem do cięcia wzdłuż krzywych i trasowania są wyrzynarki elektryczne. W tym wypadku zaleca się stosowanie wyrzynarek z układem elektronicznym zmiany prędkości obrotowej.

W przypadku wiertarek istnieje możliwość wykorzystywania wszystkich modeli dostępnych na rynku. Jednak w przypadku długich czasów pracy zalecane są z ostrzami z węglików spiekanych lub solidne wiertła z węglika wolframu z kłem centrującym i krawędzią tnącą po obwodzie.

Natomiast do prac montażowych przy krawędziach można używać standardowych, dostępnych na rynku strugarek elektrycznych wyposażonych w pojemniki na pył i obrotowe brzeszczoty z ostrzem z węglika wolframu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *