Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Wybierz rynek pierwotny w dużych miastach

Chcesz kupić mieszkanie na wynajem? Wybierz rynek pierwotny w dużych miastach

W poszukiwaniu przyszłościowego sposobu na lokatę kapitału warto wziąć pod uwagę również mieszkania na wynajem. Dzisiaj taką opcją zainteresowanych jest wielu Polaków. Gdzie najlepiej kupić lokum do wynajęcia, aby zarobić na nim najwięcej?

Zainteresowanie wynajmem mieszkań jest największe przede wszystkim w dużych miastach między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Poznaniu. To właśnie tutaj co roku przyjeżdżają nie tylko studenci, ale również inne osoby szukające dla siebie lokum. Mobilność, brak zdolności kredytowej i niechęć brania wieloletniego kredytu w banku to główne powody, dla którego Polacy decydują się na wynajem.

Inwestorzy dobrze o tym wiedzą, dlatego też ciągle kupują nowe mieszkania i przeznaczają je do wynajęcia – szacuje się, że obecnie nawet o trzecie mieszkanie kupowane z rynku pierwotnego przeznaczane jest pod wynajem. Najczęściej inwestorzy wybierają mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie, gdzie również stopa zwrotu z inwestycji jest najwyższa i można najszybciej zacząć liczyć zyski.

Przy poszukiwaniu dobrego lokum warto pamiętać o szeregu czynników, jako że nie każdy zakup może okazać się trafiony. Przede wszystkim nieruchomość powinna być dogodnie zlokalizowana w zależności od tego, kto jest adresatem konkretnej oferty. Studenci przykładowo najczęściej wynajmują mieszkania w centrum, blisko uczelni czy też inne dobrze zlokalizowane pod kątem komunikacji miejskiej. Młode rodziny z kolei zwracają uwagę na infrastrukturę potrzebną dzieciom, w tym na dostępność żłobków, przedszkoli i szkół.

Również ważny jest sam metraż mieszkania i jego rozkład. Zasadniczo najłatwiej znaleźć zainteresowanych na kawalerki, nieco trudniej na duże mieszkania, które przeważnie wynajmowane są jako mieszkania studenckie. Na kawalerkach można też najwięcej zarobić, ponieważ wtedy czynsz na metr kwadratowy jest wyższy niż w większych mieszkaniach.

Jeżeli wobec tego interesują cię mieszkania na wynajem, wybieraj najlepiej te z rynku pierwotnego, które nie wymagają znacznych nakładów finansowych, a także w dużych miastach – dobra lokalizacja to klucz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *