Budowa magazynu. Wybieramy najszybszą i najtrwalszą metodę

Budowa magazynu. Wybieramy najszybszą i najtrwalszą metodę

Każde przedsiębiorstwo, które chce zbudować nowe magazyny szuka szybkich i tanich metod, które pozwalają jednocześnie stworzyć trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne zabudowania. Należy oczywiście zdawać sobie sprawę, że jest to duża inwestycja logistyczna i wymaga spełnienia odpowiednich warunków sanitarnych, a także uzyskania pozwoleń. Również koszty budowy w zależności od materiału mogą być inne. Zatem jaka metoda będzie najkorzystniejsza? Czy lepiej wybudować magazyn ze stalowymi ścianami czy z betonowych bloków?

Budowa hali magazynowej – etapy realizacji

Każda budowa hali magazynowej składa się z trzech etapów. Na samym początku należy wykonać projekt, który przygotowywany jest na podstawie określonych wymagań, które odnoszą się do przeznaczenia obiektu. Następnie należy wykonać fundamenty. Jednak trzeba pamiętać, że przed tym krokiem konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu pod budowę, który powinien być wyrównany. Ostatnim etapem jest stawianie hali. Warto wiedzieć, że ten etap jest najbardziej pracochłonny i rozpoczyna się go od montażu konstrukcji, która jest tak naprawdę najważniejsza, gdyż stanowi szkielet magazynu. Dopiero potem montowana jest obudowa ścian i dachu.

Czy warto zdecydować się na budowę hali modułowej?

high-bay-408222_640Budowa hali modułowej niewątpliwie jest rozwiązaniem ciekawym, a jednocześnie stosunkowo mało pracochłonnym. Budowa magazynu modułowego rozpoczyna się od wylania fundamentów. Następnie należy zamontować stalowe filary. Wystają one z ziemi i łączy się je elementami, które można także stosować podczas podpory dla dachu. Pozostaje już tylko obłożyć magazyn panelami służącymi za ściany. Takie rozwiązania niewątpliwie pozwolą zaoszczędzić, zarówno czas, jak i pieniądze. Mają także szerokie spektrum zastosowania i wykorzystuje się je nie tylko podczas budowy magazynów, ale również podczas budowy sklepów wielkopowierzchniowych. Pewną wadą takiego rozwiązania niewątpliwie jest estetyka. Należy zdawać sobie sprawę, że hale modułowe nie prezentują się zbyt korzystnie. Z pewnością jednak są trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne.

Magazyny z drewna – czy warto na nie postawić?

Kolejną opcją jest wykonanie konstrukcji magazynu z drewna klejonego. Wbrew pozorom drewno klejone jest materiałem, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami przeciwpożarowymi. Nie posiada ono szczelin, dzięki czemu powierzchnia pali się równomiernie, co tworzy swoistą warstwę ochronną. Ponadto drewno klejone nie traci bardzo szybko nośności i w razie wystąpienia zagrożenia nie dochodzi do szybkiego zawalenia się obiektu. Również wykonanie takiej konstrukcji jest szybkie i stosunkowo tanie. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że jest to łatwo dostępny i ekologiczny materiał, przez co cieszy się coraz większą popularnością.

Magazyny z bloczków betonowych – dlaczego warto?

ikea-2714998_640Decydując się na budowę hali magazynowej trzeba wziąć pod uwagę cztery elementy takie jak: trwałość, odporność na uszkodzenia, szybkość realizacji, a także estetyka. Wszystkie te zalety posiadają bloki betonowe. Mają one sporą masę. Ponadto są wytrzymałe i odporne na napieranie. Nie bez znaczenia jest również łatwość budowy ścian z takich bloczków, gdyż nie potrzeba do nich zaprawy. Warto zwrócić uwagę, że bloczek betonowy sprawdza się na stosunkowo nierównym gruncie i chroni przed osuwiskami. Nie jest również konieczne wykonanie fundamentów, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić. Obecnie można zauważyć wiele anomalii pogodowych. Bloki betonowe są najtrwalszym materiałem, odpornym zarówno na ulewy, jak i gradobicia. Szybkość budowy takiej konstrukcji jest także niewątpliwym atutem i trudno znaleźć jakiekolwiek wady takiego rozwiązania.

Tak naprawdę każde rozwiązanie z wyżej wymienionych jest dobrym wyborem. Jednak biorąc pod uwagę jakość, trwałość i niezawodność to budowanie hal magazynowych z bloczków betonowych wydaje się być najlepszą metodą. Dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz, dlatego nie tylko ekonomia się liczy, ale również tempo budowy magazynu, gdyż im szybciej zacznie on działać, tym szybciej cała inwestycja może się zwrócić, a nawet spłacić z nawiązką. Budowa z betonowych bloków to również gwarancja, że w razie konieczności magazyn można w krótkim czasie rozmontować bez ponoszenia dużych kosztów, a materiał wykorzystać w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *