Aranżacja małej łazienki

Aranżacja małej łazienki

Osoby mieszkające w dużych domach jednorodzinnych, mogą powiedzieć że są szczęściarzami. Albowiem mogą sobie pozwolić na dowolną aranżację poszczególnych pomieszczeń, gdyż zwykle są one duże i przestronne.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja tych, którzy mieszkają w bloku. Tutaj zazwyczaj pomieszczenia do olbrzymich nie należą, gdyż nasze mieszkania są zazwyczaj małe. Zwłaszcza widać to w takich pomieszczeniach jak łazienka. Zwykle ma ona około 4-6 metrów kwadratowych, na których musimy „upchnąć” jak najwięcej się da. Na pewno nie jest to zadanie proste. Oczywiście możemy powstawiać do takiej małej łazienki wszystko co chcemy, jednakże poruszanie się po niej będzie wtedy bardzo ograniczone, a my będziemy się w niej czuli jak w zamkniętym pudełku. Musimy więc zrobić wszystko, aby do tego nie dopuścić.

Z czego zrezygnować podczas aranżacji małej łazienki

Jeżeli jesteśmy właścicielami mieszkania w bloku, w którym znajduje się mała łazienka i chcemy ją jakoś fajnie urządzić, powinniśmy się zastanowić, z czego możemy w niej zrezygnować. A więc może prysznic zamiast wanny, umywalka w szafce, a nie umywalka wolnostojąca. Podobnych przykładów można podać więcej, gdyż zwykle chcemy, aby w naszej łazience było sporo potrzebnych nam szafek itp. Jak łatwo się domyśleć, najwięcej miejsca w łazience zajmuje wanna. Dlatego aby tego miejsca jak najwięcej uzyskać, warto z niej zrezygnować i zastąpić ją prysznicem. Zwłaszcza, że mamy teraz szeroki wybór jeśli o nie chodzi. Do małych łazienek, polecany jest zwłaszcza prysznic z kabiną typu walk-in. Dzięki niemu, możemy zachować ciągłość podłogi, a przeźroczysta szyba, zwiększy optycznie pomieszczenie. Jeżeli nie chcemy takiego prysznica, warto pomyśleć o kabinie która ma niski brodzik.

Oczywiście nie jest powiedziane, że w małej łazience nie może być wanny. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w momencie gdy ją zainstalujemy, będziemy musieli z czegoś zrezygnować. Może to być jedna szafka, może pralka, a może nasza umywalka będzie musiała być bardzo mała. Dlatego zastanówmy się dobrze, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Jak zaszaleć w czasie aranżacji małej łazienki

Fakt, że jesteśmy posiadaczami małej łazienki, wcale nie musi oznaczać, że nie może ona być miła, przytulna i schludna. Po prostu musimy się nieco bardziej postarać, aby w pełni nas zadowoliła. Najlepiej zrobić w niej coś, co sprawi, że będzie miała ona przysłowiowy pazur. Może warto więc zaszaleć? Wstawmy do naszej łazienki coś, co normalnie się w niej nie znajduje. Może na ścianie powieśmy drabinę, albo u sufitu duży żyrandol. Każdy kto do łazienki będzie wchodził, zwróci na pewno uwagę na taki akcent a nie na to, że nasza łazienka jest mała. Można też „pobawić się” kolorami. Tradycyjnie w małych łazienkach „królowała” biel, czy szarość. A może warto dodać jakieś bardziej jaskrawe kolory. Można dodać kolorowe dodatki na płytkach, czy też różnobarwną zasłonę do prysznica. Oczywiście należy pamiętać, że wszystko to musi być zrobione z gustem i ze smakiem, gdyż w przeciwnym razie nasza łazienka może stracić ciekawą aranżację.

Więcej na http://www.domolubni.pl/wnetrza/lazienka/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *