Antywłamaniowe drzwi garażowe

Antywłamaniowe drzwi garażowe

Garaż to miejsce, w którym trzymamy majątek wart niekiedy setki tysięcy złotych. Nic dziwnego, że staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, by uchronić samochód czy motocykl przed miłośnikami cudzego mienia. Dlatego też antywłamaniowe drzwi garażowe cieszą się tak dużą popularnością. Ale czy to wszystko, co mogą one zaoferować?

Garaż wolno stojący kontra garaż w budynku mieszkalnym

Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników i przeciwników. Niezależnie jednak od tego, jaką formę ma nasz garaż, jedną z podstawowych jego funkcji jest ochrona swojej „zawartości”. A w przypadku garażów będących częścią składową domu – drzwi od garażu pełnią także jedną z dróg dostępu do naszego mieszkania. Dodajmy – dróg często niewystarczająco zabezpieczonych. Nie trzeba dodawać, jak atrakcyjne jest to miejsce dla złodziei i różnej maści włamywaczy.

Zabezpieczenia antywłamaniowe bram garażowych

Dlatego też kupując bramę garażową, warto upewnić się, w jakiego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe jest ona wyposażona. Sama brama powinna być solidnie osadzona w otworze ściennym. Uwaga ta dotyczy również drzwi łączących pomieszczenie garażowe zresztą domu. Standardem są automatyczne rygle oraz dodatkowe zamki, mające utrudnić pracę intruzom. Do tego poszycie samych drzwi, które stanowi barierę ochronną. Materiałem tym najczęściej jest blacha – im grubsza, tym większe szanse na udaremnienie prób sforsowania naszych drzwi.

Drzwi antywłamaniowe i izolacyjne

Obok funkcji antywłamaniowych i dekoracyjnych – bramy garażowe potrafią być prawdziwą ozdobą domu lub samego garażu – bramy takie pełnią również role izolacyjne, pomagając utrzymać odpowiednią temperaturę w garażu, bądź też zapobiegając utracie ciepła w budynkach mieszkalnych.

Antywłamaniowe drzwi do garażu to inwestycja, która w dłuższej perspektywie czasowej przynosi realne korzyści. Jeśli zainteresował Was ten temat, koniecznie wejdźcie na stronę Europejskiej Grupy Zakupowej http://www.gz.com.pl i sprawdźcie ofertę drzwi i bram garażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *