Akcesoria do biokominków, na które warto się zdecydować

Akcesoria do biokominków, na które warto się zdecydować

Biokominki łączą nowoczesny design i funkcjonalność. Czy jest możliwe, aby stworzyć prawdziwy płomień w kominku bez niebezpiecznych oparów lub dymu, bez spalania drewna, a mimo to otrzymać taki sam nastrój i widowisko?

Na szczęście tak! Eksperci z rolmarket.pl podpowiedzą, jakie akcesoria do biokominków sprawdzą się najlepiej i dlaczego warto w nie inwestować.

Jak dekorować biokominki?

Ceramiczne zestawy kamyków i patyków mogą być użyte do dekoracji i są wykorzystywane wyłącznie do biopaliw. Wykonane są ze specjalnej mieszanki ceramicznej odpornej na wysokie temperatury. Nie ulegają więc uszkodzeniu i wyglądają podobnie jak prawdziwe drewno. Ważne jest, aby te ozdobne akcesoria nie były umieszczane w płomieniu, ponieważ zaburza to cały proces powstawania ognia. Ustawiamy je więc wokół otworu, dzięki czemu uzyskujemy wrażenie, że płomienie „tańczą” między ceramicznymi kłodami lub kamieniami, tak ja ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków.

Kamyczki są również skutecznym sposobem na dekorowanie i rewitalizację nowoczesnego kominka. Możemy zakupić specjalne kamienie ceramiczne lub też tęczowe kamienie ozdobne, które występują w szerokiej gamie barw i rozmiarów.

Węgiel ceramiczny i zestawy kłód w biopaliwach uzupełniane są przez asortyment gałęzi, szyszek sosnowych, kawałków węgla (kwadratowych lub trójkątnych), a liczbę możemy dostosować wybierając spośród konkretnych zestawów.

Nowością w dekorowaniu biokominków jest delikatna i lekka siatka, która daje wrażenie migotania żarem, co sprawia, że płomień staje się jeszcze bardziej realny i fascynujący! Jest też jedynym akcesorium, które można umieścić bezpośrednio nad płomieniem. Taka siatka nie nagrzewa się, jednak nie jest też tak wytrzymała jak kamienie czy ceramiczne kłody – po ok. 300 godzinach palenia będziemy musieli ją wymienić.

cat relaxing beside fireplace watching snowflakes outside the wi

Sprawdź akcesoria do biokominków na https://rolmarket.pl/pol_m_Dla-domu_Biokominki-i-akcesoria-651.html

Zadbaj o środki ostrożności

Zaleca się, aby żadne akcesoria, takie jak wełna ceramiczna lub podpałka, które mają wydłużyć czas spalania, nie dostały się do pojemnika na biopaliwo. Istnieje ryzyko wystąpienia małych śladów popiołu u podstawy ognia, gdy płomień wygasa już na powierzchni. To sprawia, że ponowne napełnienie zbiornika jest bardzo niebezpieczne, ponieważ paliwo może ponownie zapalić pozostałości. Przed ponownym napełnieniem konieczne jest sprawdzenie, czy kominek lub palnik bioetanolu nie są zabrudzone popiołem.

Należy pamiętać również o tym, że:

  • Ozdoby i inne akcesoria układy zanim odpalimy kominek. Nie należy ich dokładać i przesuwać, kiedy ogień płonie.
  • Do odpalenia kominka używamy wydłużonych zapalniczek.
  • Nigdy nie dotykamy ani nie wyjmujemy z kominka przedmiotów gołymi rękami, gdy pali się palnik, nawet na najmniejszej mocy.
  • Nigdy nie używamy drewnianych kłód w biokominkach.
  • Nigdy nie dmuchamy na zapalony palnik paliwa z bioetanolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *