5 porad o tym, jak się kupuje wciągarki linowe

5 porad o tym, jak się kupuje wciągarki linowe

Już wiadomo, że zaistniała pilna potrzeba rozszerzenia naszego parku maszynowego. Szukamy odpowiedniej wciągarki linowej. Chcemy, aby poza korzystną ceną miała ona odpowiednią jakość oraz parametry. To znaczy jakie? Zapytaliśmy użytkowników, na co zwrócić uwagę, kupując wciągarki linowe. Poznaj 5 ważnych porad i dokonaj najlepszego wyboru.

Porada 1: Określ udźwig wciągarki

Maksymalny udźwig maszyny wynosić może od kilkudziesięciu kilogramów do kilku ton.  Istnieje możliwość zwiększenia go (nawet dwukrotnie) poprzez dołączenie do wciągarki odpowiedniego zblocza. Aby uzyskać najlepszą wydajność, zdecyduj, co będziesz przenosić i w jakich warunkach. Wciągarki linowe podnoszą przedmioty pionowo w górę, ewentualnie opuszczają w dół. Mogą być częścią większego urządzenia dźwigowego np. suwnicy, wtedy poruszają się też poziomo. Te, które przeciągają obiekty poziomo lub pod kątem w jednej płaszczyźnie pionowej, potocznie nazywane są wyciągarkami. Wybierz, opcję, która najbardziej ci odpowiada.

Porada 2: Dostosuj moc

Oprócz efektywności istotną kwestią jest moc silnika wciągarki. Zwróć uwagę, aby była dostosowana do faktycznych potrzeb. Ma to bezpośredni wpływ na optymalny pobór energii elektrycznej z sieci, a co za tym idzie, na optymalizację kosztów eksploatacji. Zakładając oczywiście, że mowa o wciągarce elektrycznej, gdyż istnieją także wciągarki linowe napędzane ręcznie z pomocą odpowiedniej dźwigni lub korby.

Porada 3: Dopasuj linę

Zasadniczy element wciągarki linowej stanowi oczywiście lina. W trosce o jak najwyższą funkcjonalność producenci oferują różne długości. Ustal, na jaką odległość będziesz transportować materiały. Dobierz odpowiedni zaczep – może on mieć postać haka, chwytaka albo kubła. Koniecznie też upewnij się , że lina ma konstrukcję, która zapobiega skręcaniu się (lina niesamoskrętna). Dzięki temu łatwo utrzymasz kontrolę nad ładunkiem podczas podnoszenia.

Porada 4: Wybierz hamulec

Zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie! Aby zapewnić nie tylko prostą, ale również bezpieczną obsługę, wciągarki linowe zaopatruje się w wyłącznik awaryjny. Reaguje on błyskawicznie w razie defektu urządzenia czy spadku napięcia elektrycznego. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest automatyczny hamulec, zatrzymujący linę przy końcu.

Porada 5: Znajdź dodatkowe opcje

Marki nieustannie rozwijają swoją ofertę, a także stosują najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, MSW Motor Technics, producent wysokojakościowych elektronarzędzi, proponuje praktyczne funkcje dodatkowe. Należą do nich: zdalne sterowanie maszyną przy pomocy pilota na przewodzie lub bezprzewodowo, możliwość obsługi jedną ręką albo dołączone do zestawu ramię wychylne. Wszystko to ma podnieść komfort i wygodę użytkowania wciągarki.

Źródło: Wszystkie dane techniczne zaczerpnięte z katalogu na stronie: http://emaks.pl/wyciagarki-linowe-podnosniki-1.html. Znaleźć tam można bogatą ofertę elektronarzędzi, w tym wciągarki linowe MSW MOTOR TECHNICS z opisami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *